- Peamine pealisväetis kevadel ja suve esimesel poolel on lämmastik. Taimed vajavad lämmastikku aktiivse rohelise massi, hea fotosünteesi ja ainevahetuse jaoks.
- Värske lehmasõnnik, kanasõnnik (väga kontsentreeritud väetis, jätke kindlasti käärima, et toitained vabaneksid), ammooniumnitraati (10-15 g / 10 liitrit vett), nõgeseleotis;
Segada ämbritäie värsket sõnnikut ämbri veega nii, et konsistents oleks paks hapukoor, ei käärita, vaid kasutatakse kohe ära. - Põõsaste ümber moodustada mullast umbes 10 cm külgedega “vannid”, mis täita veega ja sinna sisse panna 2 kg. sõnniku leotist, segage veega.
- Sellist pealtväetamist tuleb teha kolm korda: mai lõpus, juuni keskel ja juuni lõpus.
- Alates 1. augustist lämmastikku ei kasuta, nüüd on vaja kaaliumi ja fosforit. Kaalium on kõigi protsesside regulaator, see on lihtsalt vajalik marjade valmimiseks ja viinapuu talveks ettevalmimiseks.
- Kaaliumi pealtväetamist võib teha kaaliummonofosfaadiga (esimene pealisväetis 40-50 g / 10 liitrit vett, teine 50-60 g / 10 liitrit vett jne, kuni jõuame kontsentratsioon 120 g / 10 liitrit vett, sagedus – iga 7-10 päeva järel).
- Kui väetist pole, siis võib kasutada puutuhka – lisada 1 liitrit tuhka 10 liitri veega, seistab ööpäeva, peale seda tuleb segu filtreerida ja on valmis pritsimiseks lehtedele.